Më mbaj mend (për 1 muaj)

Visi Meçi - Pse Rinia S'po Martohen Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

“Pse rinia s’po martohen”
1.
Lule shumm me er dashuriee
Por m’i kput spo dojn djemt e riee

Halle plot hallet vin tuj shtuee
Djemt e sodit spo dojn me’u martuee (x2)

Refreni:
Nan e bab dojn nuse
Nuse dojn sivjet
Qysh pe du i shkreti
Nuk po muj me gjet

Shpejt po m’ikin vitet
Po ma bajn me dije
Qfardo vajze biro
S’ta baj nuse shpije (x2)

2.
Nuk ke lek ke kushte t’veshtira
S’ta ven syrin ajo ma e miraa

Sot po dojn veq lukse botrore
Me gjdo djal s’hecin dor per dore (x2)

Refreni: (x2)
Nan e bab dojn nuse
Nuse dojn sivjet
Qysh pe du i shkreti
Nuk po muj me gjet

Shpejt po m’ikin vitet
Po ma bajn me dije
Qfardo vajze biro
S’ta baj nuse shpije (x2)
Ervis Meçi
Publikimi: 28/05/2022
Teksti: Sami Aliu
Muzika: Studio Kuçi
Cifteli: Rexhep Kuçi
Orkestroi: Kujtim HyseniVisi Meçi - Pse Rinia S'po Martohen
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pse Rinia S'po Martohen".
3. Video është e këngës "Pse Rinia S'po Martohen", por nuk këndohet nga Visi Meçi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ervis Meçi:


Komente 0