A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për 1 Qershorin

1 Qershori

Jam e vogël, jam e bukur
Lozonjare porsi flutur
A nuk ngjaj si mbretereshe,
Një Qershorin, une po pres
Mirë se erdhe, 1 Qershor
Mir se erdhe, perseri!
Seç ma mbushe zemren time
Plot me gaz e dashuri
Ti je dita me e lumtur,
Ti je dita me e çmuar,
A i shihni gjith femijet?
Janë te lumtur, te gezuar!

- poem written by Erza Jashari


Choose star rating

Rating:  3 / Votes cast:  4Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019