Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Shqipërinë

Shqiperia

shqiperi moj nëna jon
ti keqen dhe do te mbetesh pergjithmon
ty te perkulem oj nena e shqiptaris
ty te perkulem deri tek fundi i shqipnis.ti je nen qe ske vdekje kurr
ti je nëne faqe hene
o malet e shqipersis mos qani mos mjeroni
sepse u neve do tna ndihmoni .dielli me rrezet gjithmon ndriqon
flamuri i kosoves gjithmon valon.

- poezi nga Erza Rudaku


- Poezia u dërgua nga Erza Rudaku -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  9

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet