Më mbaj mend (për 1 muaj)


Erza Muqoli - Devant

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Devant".
3. Video është e këngës "Devant", por nuk këndohet nga Erza Muqoli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Erza Muqoli - Devant  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Erza Muqoli"

Komente

Asnjë Koment

24/09/2019

2019-09-24T21:01:00+00:00Souvent j’ai maudis les matins de l’hiver
Sur le chemin froid de l’école
Y’avait pas une main pour chauffer la mienne
Moi qui voulais dévorer toute la Terre
Mais qui n’avais ni vélo ni boussole
Y’avait pas une main pour guider la mienne

Est-ce dans les livres ou les écrans
Qu’on devient libre et qu’on apprend
Moi j’étais seule et j’ai pensé simplement
J’ai que ma gueule et pourtant

J’irais loin, j’irais grand
Le chemin, c’est devant
J’irais loin, j’irais grand
Demain demain demain demain demain

C’est devant

Et si j’avoue j’ai voulu lâcher parfois
Fatiguée des gens qui nous retiennent
Y’avait pas une idée pour changer la mienne
Et si j’avoue j’ai usé de ma voix
Pour que les larmes m’atteignent pas
Y’avait pas une idée pour briser la mienne

Est-ce dans les livres ou les écrans
Qu’on devient libre et qu’on apprend
Moi j’étais seule et j’ai pensé simplement
J’ai que ma gueule et pourtant

J’irais loin, j’irais grand
Le chemin, c’est devant
J’irais loin, j’irais grand
Demain demain demain demain demain

C’est devant

Moi j’étais seule
Moi j’étais seule

J’irais loin, j’irais grand
Le chemin, c’est devant
J’irais loin, j’irais grand
Le chemin, c’est devant
J’irais loin, j’irais grand
Demain demain demain demain demain
C’est devant

C’est devant


Më Shumë Këngë Nga Erza Muqoli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet