Më mbaj mend (për 1 muaj)

Esat Maxhuni

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 62 Vjeç
BIOGRAFIA: Esat Maxhuni është një këngëtar i njohur. Esat. H. Maxhuni ka lindur ne Maj te vitit 1959. Ai eshte nje kengetar i muzikes popullore dhe jeton ne Prishtine. Esati eshte nje nga kengetaret e pare te grupit Bajram Curri....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Met Sadiku

Enver Muluka

Ardijan Rusta

Xhevat Kelmendi

Haxhi Dauti

Miftar Meta

Fehmi Kastrati

Ejup Rexha

Anton Tetaj

Syrja Etemi

Tags: Esat Maxhuni, Esad Maxhuni


Komente mbi këtë artist