Ester Hoxha
Ester Hoxha
Ester Hoxha
  • Vendlindja:
  • Itali
  • Mosha:
  • 31 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 29 Nentor 1992
  • Horoskopi:
  • ♐ Shigjetari
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop për fëmijë/junior
Ester Hoxha është këngëtare e njohur. Per here te pare ne skene u ngjit kur ishte vetem 5 vjec, per te deputuar me kengen "E dua muziken" nga kompozitori Miron Kotani. Ajo qe zbuloi per here te paretalentin e Esterit ishte Violeta File e cila tashme fatkeqesisht nuk jeton me. Ishte ajo qe vuri re nje ze melodioz, te bukur dhe i rekomandoi te fillonte pianon.

Në Dhjetor 2001, Ester Hoxha & Hersiana Matmuja marrin pjesë në Ylberi 2001 me këngën "Uikend".

Në Gusht 2002, Ester Hoxha merr pjesë në Festivali I 40-te Shkoder me këngën "Universi".

Në Dhjetor 2003, Ester Hoxha merr pjesë në Ylberi 2003 me këngën "Kecat Dhe Ujku".

Në Maj 2009, Ester Hoxha merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Kthehu Ti Ne Zemren Time".

Në Maj 2010, Ester Hoxha merr pjesë në Top Fest 7 me këngën "Niki".

Më datë 28 Qershor 2010, Ester Hoxha publikon videoklipin "Kush Je Ti". Me këtë këngë, Ester Hoxha merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 10 në vitin 2011.

Në Nëntor 2010, Ester Hoxha merr pjesë në Kënga Magjike 2010 me këngën "Te Urrej Se Te Dua", ku mori vendin e 28-të me 112 pikë nga 47 pjesmarres ne kete festival.

Në Nëntor 2011, Ester Hoxha merr pjesë në Kënga Magjike 2011 me këngën "Mbete I Asaj", ku arriti te marr vendin e 34-tërt me 94 pikë votuar nga vete artistet e ketij festivali.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: Annonim Annonim  Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 2