Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ester Hoxha - Kam Një Koncert Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  45

Kam një koncert po duhen para
do bëj një këngë po duhen para
dua një tekst po duhen para
pa më thoni më ndihmoni ku ti gjej

Duhet tastierë dhe një violinë
një saksofon dhe një mandolinë
dhe një kitarë e një bateri
si ta gjej unë një orkestër nuk e di

Na keni shpirt na keni xhan
ju japim gëzim
na keni dritë na keni yll
ju sjellim shkëlqim

Ju japim shpresë ju japim jetë
ju sjellim pranverë
na dëgjoni fjalën tonë
vetëm një herë

Kur të mëdhenjtë kanë koncert
dhe duhen para
nuk ka asnjë problem

kur bëjnë një CD
apo një kasetë
jo jo nuk ka problem

Edhe kur bëhet një Miss
apo një sfilatë
të gjithë sponsorizojnë

pse vetëm ne
po pse vetëm ne
asnjë nuk na ndihmon

Në diskotekë dhe në lunapark
në kinema dhe në zoopark
në ekskursion edhe në koncert
duhen lekë të argëtohesh vetëm lekë

Një ëmbëlsirë na blejnë menjëherë
një pantallon jo jo s'ka problem
dhe një arush na blejnë menjëherë
po çudi si nuk më pyetën asnjëherë

Na keni shpirt na keni xhan
ju japim gëzim
na keni dritë na keni yll
ju sjellim shkëlqim

Ju japim shpresë ju japim jetë
ju sjellim pranverë
na dëgjoni fjalën tonë
vetëm një herë

Kur të mëdhenjtë kanë koncert
dhe duhen para
nuk ka asnjë problem

kur bëjnë një CD
apo një kasetë
jo jo nuk ka problem

Edhe kur bëhet një Miss
apo një sfilatë
të gjithë sponsorizojnë

pse vetëm ne
po pse vetëm ne
asnjë nuk na ndihmon

Kur të mëdhenjtë kanë koncert
dhe duhen para
nuk ka asnjë problem

kur bëjnë një CD
apo një kasetë
jo jo nuk ka problem

Edhe kur bëhet një Miss
apo një sfilatë
të gjithë sponsorizojnë

pse vetëm ne
po pse vetëm ne
asnjë nuk na ndihmon
Ester Hoxha
Publikimi: 23/05/2019
Muzika: Agim Rrëza
Teksti: Jorgo Papingji


Ester Hoxha - Kam Një Koncert
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kam Një Koncert".
3. Video është e këngës "Kam Një Koncert", por nuk këndohet nga Ester Hoxha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ester Hoxha:


Komente 0