Më mbaj mend (për 1 muaj)

Etno Engjujt - Etno (Part 1) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  6

Smoking weed ne Prc , Groph Monte perseri
Ne saune me dy femna qe me rrine permbi
Tetovazhen ne krah dhe tequila ne dore
Kondomat pak me anash qe nuk I kom perdore
Peshkirin ne krah dhe me pas ne vendin tim
Ne dhomen time te punes qe figuron simboli im
Etno fuckin engjujt mendoni qe jane shuar
Po` u kthyem perseri ne nentoken e terbuar
Do te jam aktual me ju deri ne perfundim
Kunder atyre qe aktivizojne terbimin tim
Neper rruget e mia tani cdo gje ka marre fund
As kundershtaret qe I pata tani nuk I shoh askund
Atje ku ndodhem une mos shko te preferoj
Gangsta life “ pi aj di eitch ( pidh )” keto I posedoj
Melezet ritmin hashin ghetton tmerrin edhe jeten
E posedoj edhe etnon qe nderlidhet me te verteten

Etno çdo gje qe ndodhet afer meje
Etno çdo gje qe sillet afer teje
Etno ne kete bote te pakuptim
Etno ky eshte simboli im
Etno çdo gje qe sillet afer teje
Etno çdo gje qe ndodhet afer meje
Etno ne kete jete te pakuptim
Etno ky eshte tregimi im

Ritmi etno mbijeton femnat flejne ne gjirin tim
Sex on the beach prap ju ktheva stilit tim
Ne kazino me Gin & Juice smoking` weed perseri
Dhe e di kush jeni ju mire e di kush je ti
Mos e fsheh etnon tradita lidhet me ty
Etno gjithve na rrethon sikur mua edhe ty
Ti harrove se kush je larg atdheut jeton
Dhe atje larg ku je dicka etno te pushton
Po kthehem per nje cast ne problemin lokal
Duhesh te jesh banal qe te jesh pak real
Ne rast formal kur flas se ku jam
Gjykoj drejt ndoshta I bazuar ne islam
Neper rruget e mia ti kalon I siguruar
Sigurim televiziv me transport te blinduar
Gjersa une vazhdoj te shikoj kah ndryshimi
Po` prap pas nje kohe me vjen etno perfundimi

Etno çdo gje qe ndodhet afer meje
Etno çdo gje qe sillet afer teje
Etno ne kete bote te pakuptim
Etno ky eshte simboli im
Etno çdo gje qe sillet afer teje
Etno çdo gje qe ndodhet afer meje
Etno ne kete jete te pakuptim
Etno ky eshte tregimi im

Me nje joint ne PRC Mc`M perseri
Kabrion anash Gin & Juice nje grafit double E
Me flamur ne shtize kthehem ne vendin tim
Tek njerzit e mi ku sundon veç emri im
Ne rruget e lindjes rreziku shihet me sy
Zona ime terr ferr tmerr hell per ty
Etno fuckin engjujt mendon qe jane harruar
Je revoltuar ne zonen time andaj te kemi shuar
Nje porosi brutale dhe likuidim nga pas
Me nje porosi te vetme “ Don fuck with us “
Jemi ketu prap por me nje sound te ri
Dhe do te jemi perseri por me tjeter strategji
Atje ku une mbreteroj mos shko te preferoj
Rrezikun e jetes ankthin dicka tabu posedoj
Etnolindja , Etnojeta , Etnoritmi , Etnoamshimi
Etnokalipsa , Etnoimazhi dhe Etnoperfundimi

Etno çdo gje qe ndodhet afer meje
Etno çdo gje qe sillet afer teje
Etno ne kete bote te pakuptim
Etno ky eshte simboli im
Etno çdo gje qe sillet afer teje
Etno çdo gje qe ndodhet afer meje
Etno ne kete jete te pakuptim
Etno ky eshte tregimi im
Etnon
Publikimi: 01/12/2001


Etno Engjujt - Etno (Part 1)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Etno (Part 1)".
3. Video është e këngës "Etno (Part 1)", por nuk këndohet nga Etno Engjujt.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Etnon:


Komente 0