Më mbaj mend (për 1 muaj)

Etno Engjujt - United States Of Albania Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Unë jom shqiptar edhe mburrem pse jom
E kom nji gjuhe tri fe nji kulturë nji zakon
E kam vetch nji flamur qe falem para tij
Me prapavije te kuqe e me simbol te zi
Një banor autokton ne pesë pjesë i ndare
Një ilir fisnik i transformuar ne shqiptare
E kam vetch nj mbret edhe një histori
E kam vetch nji Kosovë edhe një shqipni
Armiq kemi shumë e miq pak ma pak
Por për kundershtare i dont give a f**k
Se gjithmonë vete i kemi mbrojte votrat
E armiqve kush po jau q* motrat
Unë jom zot i vetvetes sepse jom shqiptare
Ishim jemi dhe do mbesim si populli i parë
Ne jetonim nga greqia deri ne sllovenia
Andaj Viva United states of albania

U dont wanna fuck with albanians

Unë mbi të gjitha jom vetëm shqiptare
Ska lidhje qytetar apo katunar
E kam nji mesazh për te gjithë rinine
Qifsha serbine bashke me to edhe greqine
Unë i takoj vendit K.O.S.O.V.A
Pjesë e shqipnise me simbolin K.L.A
I kena femnat ma te mira se chdo vend tjetër
Jena popull me emen edhe popull i vjetër
I kena zakonet e gjuhën qe tani e flas
Ne dialektin tim por kjo nuk është shkas
Nuk jena edhe pak jena 10 milion
Por kjo për juve beso qe shumë mjafton
Edhe njihere U dont wana mess with us
Kjo ishte hera e fundit qe unë po ju flas
Nji mesazh edhe për tjerët qe nuk na dojne
Nëse sju pelqejme nrrote te sames let shkojnë

U don't wanna f*ck with Albanians

Përshëndetje për ata qe mbahen ende shqiptare
Arvanitas arber arbresh e kosovare
Zoti nuk është shqiptare po do të shqiptarizohet
Koha jonë e shumpritur dita ditës po afrohet
Npidh t`sames bashkejetesa me ata qe na kan pre
Ska ma kthim nëpër kohe tash është kohe e re
Prap jom zot i vetvetes pa pranga te robnise
Prap dëgjohet kënga nga lahuta e malsise
Ska ma diktatore s'ka pushtim invasion
Ska copetim te tokes qe vetch neve na takon
Unë jom shqiptar edhe mburrem pse jom
Fisnik zot I ksaj toke me gjuhe e zakon
Një banor autokton ne shumë pjesë I ndare
Një ilir fisnik I transformuar ne shqiptare
Qe jetoi në kriz deri ne sllovenia
Andaj viva United states of Albania


Ky tekst u dërgua nga TribalEtnon
Publikimi: 01/12/2003


Etno Engjujt - United States Of Albania
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "United States Of Albania".
3. Video është e këngës "United States Of Albania", por nuk këndohet nga Etno Engjujt.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Etnon:


Komente 0