Më mbaj mend (për 1 muaj)

Etno Engjujt - Metropole Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

ref 2x
ne metropile ne rrug te zeza ne vende tjera i never gona lose the
game

tri vjet n'qeli pa njeri t'gjall ne fytyr
tash e kom nje rrudh ma shum ne ball me kujtohen problemet gjdo
dit edhe nat me kallash nen jastek
flejsha ma rahat metropole neper
rrug edhe blloqe plaqkat ne bank nau doke pun ... qis rash ne burg
u pjeka 3 vjet u djega 3 vjet pa
shok ne burg vet u lirova me kusht
si njeri kisha ndrru e kuptova se dikur
shum kisha lyp dru i harrova senet e flliqta flalen boss kur e lejshim njerin pa frym ne patos harrova ndryshova
po vdekjen e kom hap po bota ishe e njejta ntelashe jom prap eci prap
si dikur i pasigurt ne konop se fillun me sulme ndaj meje nonstop

ref 2x

ne burg o buna njeri po ende kisha
emen tash e kisha qellin me lyp ni cop femen ni burim e kisha por se shpejti u zhyt shkoj ne boten tjeter
duke u prer ne fyt dikush osht kundra meje e une lidhje nuk kisha
nuk isha ne rrjedha ne flak te zjarrit isha nuk isha orientim e as pushim me shpres boll qeliza pom luftojn tash per mbijetes me ne fund
kerkova ndihm ne kete lak e dul
ni shok i vjeter i babes tem plak
qe ne lojen e flliqt ishte ende aktual
kish vullnet te mir por edhe potencjal
dhe u ktheva posht i bere llom e i
thyer nga dita ne dit secilen her me i
zhgenjyer e kam veq nje jet qe e luj
ne shum role nje drejtim i gabuar i filluar ne metropole

ref 2x


Ky tekst u dërgua nga GencEtnon
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2005


Etno Engjujt - Metropole
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Metropole".
3. Video është e këngës "Metropole", por nuk këndohet nga Etno Engjujt.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Etnon:


Komente 0