A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Etritt - Andrra


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

23/04/2017

2017-04-23T19:10:35

Song from the album:

"Mixtape Cv"It's a long time that we try finding the lyrics to "Andrra" sung by Etritt.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Daris - Andrra

AYE
PRIMODRUM ON THE BEAT
I'LL BE LIVIN' IT
A
ANDRRA PO M'THIRR
LET ME TAKE A SHOT
UNE KOM TALENT, PO JO NUK KOM FAT
HALA S'KOM BO SEN, LIRISHT THIRREM WARMUP
NESE DON MEM NAL BACK OFF SE KOM BACKUP
SE UNE SE KOM N'GJAK ME GIVE UP
I KOM 20 VJET, HALA MA MENAXHER
KOM MRI ME PAS NJERZ, QE FLEJN ME KANG TEM (KANG TEM)
SE JOM G-JA I MAHALLES PO SE LA PA U BO EDHE G-JA I ESTRADES
RRI TU PUNU DERI N'ORT E VONA T'NATES
PI FMINIS JOM TU PUNU ME JU KAP ANDRRES
MA IKRISTI TA KRISI AGAIN
UNE N'KET AGAIN NUK E LO PA BO FAME
UNE JOM DARISI REMEMBER MY NAME

UNE JOM SAMIRI REMEMBER MY NAME
NESE KREJT KTHEHEN KUNDER NEVE
?
IT DOESN'T MATTER
I KALOJNA KREJT
E NESE S'NA PERKRAHIN MEDIAT
?
IT DOESN'T MATTER
I KALOJNA KREJT
E NESE KREJT PER NEVE KAN HATE
?
IT DOESN'T MATTER
NA I DOJNA KREJT
E NESE KERKUSH S'NA MERR N'MENAXHIM
IT DOESN'T MATTER
VET I BOJNA VEQ A KENA SHNET
TI SUN M'NAL SE SHKON HUQ
S'NALNA PA E ZHAGIT TEPIHUN E KUQ
SAMIRI
SE KENA N'MEN MU NAL
EDHE PSE RRUG E RON
E DESHTUMJA TE NA S'EGZISTON
VEQ FITORJA TE NA, SHKOJM TENALT
NA DOJM T'MRIJM, E TI CKA PO DON?
HAAAAA!
GATI 10 VJET HALA N'RRUG HALA MUZIKEN E DU
MEN TI 2MIXTAPE EDHE 10 ALBUME UNE ME TRE MUZIKA KEJT I KOM RRZU CA JOM TU FOL?
HIP-HOPIN E DU
KALLXONI ESTRADES SE S'BON BE PA MU
E NESE S'BESONI THIRRNE DARISI-N E VETNE MUZIKEN E KEM BO TATOO SKOM ME DEK PA E BO MILION-IN
(PAPAPAPAPA)
E SHKEL ME KOM KREJT ESTRADEN
KTA REPERA JON TU E DHI PER QATA ME NEVE KTA JO NUK MATEN
WHIP(3X)
LEJI LE T'FOLIN BE
SNA NDALIN HIQ
ANDRRAT TONA JON VEQ TONAT
EDHE SA T'MRI, KOM ME JU DHON BAKSHISH

NESE KREJT KTHEHEN KUNDER NEVE
?
IT DOESN'T MATTER
I KALOJNA KREJT
E NESE S'NA PERKRAHIN MEDIAT
?
IT DOESN'T MATTER
I KALOJNA KREJT
E NESE KREJT PER NEVE KAN HATE
?
IT DOESN'T MATTER
NA I DOJNA KREJT
E NESE KERKUSH S'NA MERR N'MENAXHIM
IT DOESN'T MATTER
VET I BOJNA VEQ A KENA SHNET
TI SUN M'NAL SE SHKON HUQ
S'NALNA PA E ZHAGIT TEPIHUN E KUQ
SE KENA N'MEN MU NAL
EDHE PSE RRUG E RON
E DESHTUMJA TE NA S'EGZISTON
VEQ FITORJA TE NA, SHKOJM TENALT
NA DOJM T'MRIJM, E TI CKA PO DON?
HAAAAA!
TI SUN M'NAL SE SHKON HUQ
S'NALNA PA E ZHAGIT TEPIHUN E KUQ
SE KENA N'MEN MU NAL
EDHE PSE RRUG E RON
E DESHTUMJA TE NA S'EGZISTON
VEQ FITORJA TE NA, SHKOJM TENALT
NA DOJM T'MRIJM, E TI CKA PO DON?
HAAAAA!

Freelancers - Andrra

Sa herë që shkojmë dikund tjetër,
ne prap' e dijmë pse,
Sa herë që shkojmë dikund tjetër,
ne prap' e dijmë pse

Sa herë që rrijmë atje,
ti je aty, je aty,
Sa herë që rrijmë atje,
ti je aty, je aty

Mendo mirë, se ke shumë kohë,
mendo mirë,
Mendo mirë, se ke shumë kohë,
mendo mirë

Mahmut Ferati & Shyhrete Behluli - Andrra

Mahmuti...
E kom pa ni anderr
Shyhreti...
O dalt e bardhe
Mahmuti...
Veshun si nuse
Tek une me ardhe

Shyhreti...
A esht anderr dimni
Mahmuti...
Jo anderr vere
Shyhreti...
Hajt mos shih andrra
Kur je prane meje

Ik o shero
Mahmuti...
Çka je ka thue
O neper andrra
O tuj m'pa mue

Shyhreti & Mahmuti...
Andrrat tona
I paft njerzia
.........
Kjo dashuria x2

Mahmuti...
Jo jo s'shkon dita
Enkelejda...
Nata me ardhe
Mahmuti...
Ti n'shami te kuqe
Une n'kemishe te bardhe

Enkelejda...
O nate per nat o
Mahmuti...
U paft kjo anderr
Enkelejda...
O dikush nuse
E dikush dhanderr

Ik more shero
Mahmuti...
Çka je ka thue
Mahmuti & Enkelejda...
O mete n'andrra
O tuj pa mue

Andrrat tona
I paft njerzia
..........
Kjo dashuria x2
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019