Eurolindi
Eurolindi
Eurolindi
  • Vendlindja:
  • Kosovë
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Eurolindi është produksion shumë i njohur. Produksioni Muzikor "Eurolindi", është themeluar më: 05.01.1995, dhe që nga ajo ditë gjithmonë kenë punuar, punojnë dhe do të punojnë në të mirë të muzikës shqiptare dhe në të mirë të muzikdashësve. Ka prezantuar tek publiku mbi 500 albume dhe mbi 100 dvd, të kualitetit kulminant. Me partnerë të mrekullueshëm si Elkos dhe Etc, kanë arritur të kenë bashkëpunim me emrat më të mëdhenjë të estradës, mbi të gjitha kur kanë një audiencë të madhe. Motoja e tyre është "Më i mir ndër më të mirët".

Në vitin 2013, Produksioni Eurolindi publikojnë albumin "Pa Ty So Ka Rrihet".

Në vitin 2014, Produksioni Eurolindi publikojnë albumin "Mos Em Le".

Në vitin 2015, Produksioni Eurolindi publikojnë albumin "Shkurt E Shqip".

Në vitin 2018, Produksioni Eurolindi publikojnë albumin "Tornado".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0