Eva Ndoja
Eva Ndoja
Eva Ndoja
  • Vendlindja:
  • Tiranë Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër Zvicër
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 21 Maj 1990
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♉ Demi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Eva Ndoja është këngëtare e njohur. Eva Ndoja eshte kengetare e re e cila eshte bere e njohur per publikun shqiptar per shkak te zerit te saj te vecante dhe sensualitetit. Ajo ka filluar karrieren e saj muzikore si nje hobi ku ne vitin 2014 ku ne bashkepunim me mikeshen e saj Fibi publikoi 2 kenge teper verore 'Namana' dhe 'Loqka jeme'.

Më datë 17 Qershor 2014, Anonimos publikon videoklipin "Une E Kom", në bashkëpunim me Eva.

Më datë 14 Gusht 2014, Eva publikon videoklipin "Namana", në bashkëpunim me Fibi.

Më datë 4 Dhjetor 2014, Eva publikon videoklipin "Loqka Jeme", në bashkëpunim me Fibi. Videoklipi u prodhua nga ND Film Pro.

Më datë 18 Mars 2015, Eva publikon videoklipin "S'jena Mo", në bashkëpunim me Getinjo. Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Getinjo, Mozzik, ndërsa për orkestrimin u kujdes Zzap And Chriss. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 12 Qershor 2015, Eva publikon videoklipin "Jo Ma". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shkrua nga Getinjo. Videoklipi u prodhua nga Fab3 Productions.

Më datë 5 Nëntor 2015, Eva publikon videoklipin "Per Qef". Teksti u shkrua nga Filloreta Raçi (Fifi). Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 13 Maj 2016, Eva Ndoja publikon videoklipin "S'e Ke Ditë". Muzika e këngës u punua nga 2Ton, teksti u shkrua nga 2Ton. Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 14 Tetor 2016, Eva publikon videoklipin "Mene Mene".

Më datë 3 Shkurt 2017, Fibi & Eva publikojnë videoklipin "Paris London". Muzika e këngës u punua nga Big Bang.

Më datë 7 Shkurt 2018, Eva publikon videoklipin "Me Mu". Muzika e këngës u punua nga Big Bang, ndërsa për orkestrimin u kujdes Big Bang. Videoklipi u prodhua nga XL Films.

Më datë 26 Maj 2018, Eva publikon videoklipin "E Jotja".

Më datë 22 Mars 2019, Granit Derguti publikon videoklipin "Te Siento", në bashkëpunim me Evën. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Granit Derguti, ndërsa orkestrimi i është besuar kompozitorit Florent Boshnjaku. Ndërkohë për anën vizuale të projektit është kujdesur Etnik Nrecaj.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »
Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Eva Ndoja »

Komente 9