A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Evans Rama
  • Origin:
  • Tirane 
  • Age:
  • 46
  • Birthday:
  • 7 February 1973
  • Zodiac sign:
  • ♒ Ujori
Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1

Evans Rama is a popular singer. Evans Rama ka mbaruar arsimin e larte dega administrim biznesi. Eshte i martuar dhe ka nje djale qe quhet Erenis.

Në Prill 2005, Evans Rama merr pjesë në Top Fest 2 me këngën "Cast Dobesie (Eshte Vone)".

Në Shtator 2006, Evans Rama merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2006 me këngën "Dashuria Nuk Eshte Enderr".

Në Nëntor 2006, Evans Rama merr pjesë në Kënga Magjike 2006 me këngën "U Ktheva".

Në Dhjetor 2006, Evans Rama merr pjesë në Festivali i 45-të në RTSH me këngën "Nata E Fundit".

Në Shtator 2007, Evans Rama merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2007 me këngën "Dua Te Ndryshoj".

Në Dhjetor 2007, Evans Rama merr pjesë në Festivali i 46-të në RTSH me këngën "Drita E Henes".

Në Dhjetor 2010, Evans Rama merr pjesë në Festivali i 49-të në RTSH me këngën "Sonte".

Në Qershor 2011, Evans Rama merr pjesë në Top Fest 8 me këngën "Ndoshta Kemi Per Te Thene".

Në Dhjetor 2011, Evans Rama merr pjesë në Festivali i 50-të në RTSH me këngën "Ti Nuk Mundesh".

Në Dhjetor 2015, Evans Rama merr pjesë në Festivali i 54-të në RTSH me këngën "Flakë".

Në Dhjetor 2017, Evans Rama merr pjesë në Festivali i 56-të në RTSH me këngën "Gjurmët".

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019