Më mbaj mend (për 1 muaj)

Evans Rama - Nata E Fundit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Nuk kemi video për këtë këngë.

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nata E Fundit" kënduar nga Evans Rama.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 6 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
6

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Tana - Nata E Fundit

Mos me thuaj se eshte nata e fundit qe me ty sonte po flas,
mos me thuaj se me emrin tend une asnjeher sdo ta therras
mos me thuaj se te humba
se te njoh eh mir me njeh
Moss me leeee,mos me leee

Gjonny - Nata E Fundit

Gjonny : REFRENI #2

-Ishte Nata E Fundit Kur Ne Dy U Takum
Asni Fjal Nuk E Tham Komplet U Dashurum.

Gjonny:

-Nuk E Di Pse Gabova Pse Zemren Ja Lendova
Pe Di Qe S'um Falet Qata Un Ty Te Kerkova.
-Qdo Fjal Qe E Tham Po Du Mu Kan Me Ty
E Lotet Me Ti Fshi Pse Zemren Ta Kom Thy.
-Um Kujtohet Ajo Dit Kur Dulem Me Shetit
Kur Ni Sen Ti Pa Prit M'the Zemer Jam Merzit.
-M'the M'fal Qe Po T'thom Se Kshtu Mo Nuk Shkon
Sa Dhimbje Une Kam Kta Veq Loti E Tregon.
-Kursen Sum Bijke Nermen Qka Dojke Mem Than
Jaa Ti Duhesh Me Ik Jaaa Un Ty Me T'lon.
-E U Bana Shum Nervoz S'disha As Vet Ku Jam
Pastaj Mendova Athu Boten Kunder E Kaaammm.

Gjonny : REFRENI #2

Ishte Nata E Fundit Kur Ne Dy U Takum
Asni Fjal Nuk E Tham Komplet U Dashurum.

Amzi Manii:

-U Tregova Shum I Keq Une Me Ty Ne At Qast
E Fajtori Kryesor Une Zemer Ne Ket Rast.
-Isha I Mushum Me Stres I Perplast Shum Nalet
Pse Qyky Sen Pom Ndodh Nuk Pe Di Un As Vet.
-Gjithkah Ka T'jom Un E Shoh Ftyren E Saj
Ajo Ftyr Engjellore Edhe Syt T'mushum Me Vaj.
-N'ato Qaste Veq E Pash Edhe Meta Un Pa Fjal
Ram Dakord Qe Na Dy Bashk Naj Dit Me Dal.
-E As Gjumi Sum Merrke Sa Her Qe Bisha Me Ra
Nuk Kalojke As Minuti Foton E Saj Pa E Pa.
-As Ni Sen Ne Ket Bot Une Vetes Nuk Jaa Fali
Se Gabimi Osht I Jemi Ti Ke Pjes E Kti Seriali.

Gjonny : REFRENI #2

Ishte Nata E Fundit Kur Ne Dy U Takum
Asni Fjal Nuk E Tham Komplet U Dashurum.
..

Liroo - Nata E Fundit

rep 1 :

deri sa ne ishim bashk
ti pran mu me ke qendru
tash qe osht nata e fundit
kreit momentet jom ti kujtu...!

Qdo fillim ka fundin e vet
neve fundi po na pret
po pajtona me ket fakt
nuk do dalim bashk me n'qytet...!

Qdo second , qdo minut
une ty ta kom kushtu
sot qe osht nata e fundit
spo di mo qka me menu...!

E tash ti mu m'harro
t'lutem shko e mos m'kerko
sa ma larg mu m'qendro
je e lir , pa mu jeto...!

Jom mundu shum me t'fol
e ma shum te t'korigju
por ti prap gabime bojshe
kurr 1 her sem ke kuptu...!

Sa her t'thojshna un keshtu
tash ti prap don me provu
por un tash nuk po du
nata e fundit, mbaron k'tu...!

refreni :

Nata fundit mbaron ktu
tashti ti mo sie me muu
tlutem shko eh mos u kthee
se une s`te dua me

Lantumir te them , se mo nuk te shoh
qdo sekond i jetes tem mu eshte tum vra
ishet nje dashuri , gjithkush na kish lakmi
ti mu jeten ma shkatrrove e kurgjo nuk fitove

Sa pengesa e sha kthesa mu po m`kalojn
malli per ty po merr , nzemren tem ti jeton
sa tkem jet per ty jetoj , pa ty jeten smund tvazhdoj
po genjeshtrat e tua mu nzemer pom lendojn

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 21/12/2006
Festivali: Festivali i 45-të në RTSHMë Shumë Këngë Nga Evans Rama:


Komente mbi këtë këngëEvans Rama - Nata E Fundit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nata E Fundit".
3. Video është e këngës "Nata E Fundit", por nuk këndohet nga Evans Rama.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.