Official Video

Evelina - Ne Dasmen Tende  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

27/10/2011

2011-10-27T17:59:34

Muzika, Teksti & Orkestrimi:

Gjergj JorgaqiKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ne Dasmen Tende" kënduar nga Evelina.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Evelina i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Burim Kastrati - Ne Dasmen Tende

Ne dasmen tende do vij patjeter
Jo si nje dasmor, por si nje plag e vjeter
I vetmuar ulem ne tavoline
E per fatin tim do ngre dolline

Nese i bukur te dukem perseri
Ket nos ma thuaj ti
Tani te pakten ke pak meshir
Femijes se par leja emrin tim

Nese pa dashuri ti dot me shohesh
Mos mu afro nuk dua te me njohesh
Do ta kuptosh ne hetshtje ket urim
Per her te fundit te them lamtumir

Nese i bukur te dukem perseri
Ket mos ma thuaj ti
Tani te pakten ke pak meshir
Femijes se par leja emrin tim

Korab Shaqiri - Ne Dasmen Tende

Syte e ty te zi flasin me gjuh e zemer
kush e ka ndryshuar veshjen e pamjen tende.
Baaaaaaaaaaardhh bbaaaaardh kjo ver moj jote ngrir si dobor ka ra mbi shpirtin tim

Mbi te kuqt e buzve te kuqt e qershis
buzen mbi faqe zjarri i dashuris
vaaall ku je nisur sot moj xhan
kush ma beri dashurin kurbann....

Reff 2x
Zoti i madh qka pasna pas ne dor nje zambak qe iku me dasmor neper pluher tudet thell moj vaaaaaaaaaaashe e krushe ndaluni se do vdes para saj.

Me ke lende pa mend zemer moj e uruar.
Ti me ke pas thene me mua do jesh e nuseruar
Baaaaaaaaaaardhh bbaaaaardh kjo ver moj jote ngrir si dobor ka ra mbi shpirtin tim

Mbi te kuqt e buzve te kuqt e qershis
brushen mbi faqe zjarri i dashuris
vaaall ku je nisur sot moj xhan
kush ma beri dashurin kurbann...

Reff 2x
Zoti i madh qa pas ne dor nje zambak qe iku me dasmor neper pluher rudet thell moj vaaaaaaaaaaashe e krushe ndaluni se do vdes para saj.

ku je nisur ti ku je nis me dal malet me lahut lidhur me kaban
ku je nisur ti ku je nis me dal malet me lahut lidhur me kaban
po tmos ishe ti e fort sikur toja do te isha i vetmi vemendjen per ty qe do ta kushtoj tyty ty...

Drita Ukaj - Ne Dasmen Tende

Ne dasmen tende do te vij patjeter,
jojo si nuse por si plage vjeter.
Kurr te morrish goten per te grejt ndolli pje te teren,
se tjetren do ta mush me lot e mi.

Ref:(2x)
Ne nje dasmem plot krushi,
un e denuar, dhonder ti.
Dy unaza sot nderohen,
dy njerz sot bashkohen.
Me harro dhe me le ne vetmi lamtumir,
Oj Dashuri.

Sot niqin vjet te boj njet premtim,
gijthmon do mbetesh veq shpirti im,
dhe pse ma vrave ti dashurin,
qofsh i lumtur, i lumtur perher o Dhondri im.

Ref:(3x)
Ne nje dasmem plot krushi,
un e denuar, dhonder ti.
Dy unaza sot nderohen,
dy njerz sot bashkohen.
Me harro dhe me le ne vetmi lamtumir,
Oj Dashuri.

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Evelina: