Më mbaj mend (për 1 muaj)

Evi Reçi - Dhe Jemi Te Dy  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  37

Teksti:

Ardit Roshi

Muzika, Teksti & Orkestrimi:

Flori Mumajesi

Video Produksioni:

Entermedia

Këngë e albumit:

"Hitet E Veres 2011 Vol.2"

Pjesëmarrëse në

Netët E Klipit Shqiptar 10

Komente

1 🔥

29/12/2010

2010-12-29T17:02:59+00:00



U nise vetem
te me takosh me nje besim
Se nuk jam tjeter
jam ajo qe doje ti
Nga ajer tjeter
fluturo ne qiellin tim
Sa shume e prita
me te shtrenjtin perqafim
Mendim, te kam zemer pa mbarim
e di shpirti im

Ref: (2x)
Dhe jemi te dy
Si mund te vazhdoja pa ty
Kur ne ishim larg
Humbasim te dy
Fjalet qe do thonim ne ne sy
Si heren e pare

Syte mi puth ti
dhe me prek buzet me mall
Ngadale me thua
te dua, te dua sa te jem gjalle
Nga ajer tjeter
fluturo ne qiellin tim
Se shume e prita
me te shtrenjtin perqafim
Mendim te kam zemer pa mbarim
e di shpirti im

Ref: (4x)
Dhe jemi te dy
Si mund te vazhdoja pa ty
Kur ne ishim larg
Humbasim te dy
Fjalet qe te thonim ne ne sy
Si heren e pare


Ky tekst u dërgua nga  anggel




Më Shumë Këngë Nga Evi Reçi:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet