Më mbaj mend (për 1 muaj)


Evi Reçi - Zhdukem Ngadale  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  42

Muzika, Teksti & Orkestrimi:

Flori Mumajesi

Këngë e albumit:

"Vjeshte Dimer 2011"

Pjesëmarrëse në

Netët E Klipit Shqiptar 14

Komente

Asnjë Koment

01/12/2011

2011-11-30T23:00:00+00:00Jo mos më thuaj
sa shum të dua ty
thjesht për të thën diçka
hesht më mirë asnjë fjal

Sikur të doje
çdo fjal që thoje
të përkryer do ishim sot
u munduam por gjithçka kot

Ref:
Tani un lodhem,më fal
po të premtoj do zhdukem ngadal
gjithmon të thoja vetëm dy fjal
mos më gënje bëje për ne

Dhe numëroj unë,
gabimet që doja më shumë
nuk vlejn as yjet,kur zemra të thyhet
Zdi kujt ti lutem un
për gënjeshtrën që doja më shumë
nëse ka ZOT,a më dëgjon dot

Ref:

Tani un lodhem,më fal
po të premtoj do zhdukem ngadal
gjithmon të thoja vetëm dy fjal
mos më gënje bëje për ne


Ky tekst u dërgua nga Dije-a
Më Shumë Këngë Nga Evi Reçi:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet