Më mbaj mend (për 1 muaj)

Evin Thana - Muzika Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Aty ku fryjnë këto ide, përkunden në pafundësi
Tingujt e jetës në vahzdimësi, duke çliruar këtë vetmi
Sa herë shoqe aq herë armik, pro I mirëpritur si një bekim
Happen dyert në shpirt dhe gjithqka buzëqesh e lirë

Jetë la la la…
Në muzikë djeg më shpesh se sa dielli, dielli n’shkretëtirë
Jetë la la
Në muzikë sakrificë që gdhend njeriun, njeriun n’perëndi

Vitet kalojnë akoma njerzit pijn të etur tek ky burim
Ku t’gjitha dhimbjet shohin dritë, tek nuancat që ky njeri,
shpreh një pjesë të tij dhe fal një urë për komunikim, për shpëtim
një mik të rid he pa paragjykim në këtë takim, pa çmim

Jetë la la la…
Në muzikë djeg më shpesh se sa dielli, dielli n’shkretëtirë
Jetë la la
Në muzikë sakrificë që gdhend njeriun, njeriun n’perëndiPublikimi: 02/04/2008
Festivali: Top Fest 5


Komente 0


Evin Thana - Muzika
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Muzika".
3. Video është e këngës "Muzika", por nuk këndohet nga Evin Thana.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.