Më mbaj mend (për 1 muaj)

Evis Mula - Si Kukull Ne Kuti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Mos
Dua t'ja kaloj mir
Te me ruash ti
Si nje kukull ne kuti
Te kesh kujdes ti
Vetem ty te kam, s'esht cudi
Ndoshta asht me mir te dal
Spo kerkoj me dashuri
Ti mos u merzit shpirt
Mbase ti me dhe aq shume
Zgjuar dhe ne gjume do te kujtoj
Por tani kam pune
Nuk e di a te duroj dot me
Nuk e di kuptimin e te qenit vetem pse sme lë
Te kam xhan por ste dua
Ishe mjaftuar me mua
Tani fjalet e tua nuk i ndjej aq sa dua
Me fal po largohem
Pa ty neser do zgjohem
(Mos baby)
Mos me bej te acarohem
Te kam xhan por ste dua
Dhe ti me mire pa mua
(mos baby skan kuptim ato qe thua )
Pse skupton po te le
Nga ty fjale nuk dua me
Dije po iki dije po ikiii
Llalalalalalla la la
lalallalalalal la la
Nese un do te jem pa ty me mire do jet per ne te dy
Kukull ne kuti jo smund te rri jo smund te rri x3

Ti mos u merzit shpirt
Mbase ti me dhe aq shume
Zgjuar dhe ne gjume do te kujtoj
Por tani kam pune
Nuk e di a te duroj dot me
Nuk e di kuptimin e te qenit vetem pse sme lë
Te kam xhan por ste dua
Ishe mjaftuar me mua
Tani fjalet e tua nuk i ndjej aq sa dua
Me fal po largohem
Pa ty neser do zgjohem
(Mos baby)
Mos me bej te acarohem
Te kam xhan por ste dua
Dhe ti me mire pa mua
(mos baby skan kuptim ato qe thua )
Pse skupton po te le
Nga ty fjale nuk dua me
Dije po iki dije po ikiii
Llalalalalalla la la
lalallalalalal la la
Nese un do te jem pa ty me mire do jet per ne te dy
Kukull ne kuti jo smund te rri jo smund te rri x3
lalalallal la
Mos
lalalalallal la
Te kam xhan por ste dua
Ishe mjaftuar me mua
Tani fjalet e tua nuk i ndjej aq sa dua
Me fal po largohem
Pa ty neser do zgjohem
(Mos baby)
Mos me bej te acarohem
Te kam xhan por ste dua
Dhe ti me mire pa mua
(mos baby skan kuptim ato qe thua )
Pse skupton po te le
Nga ty fjale nuk dua me
Dije po iki dije po ikiiiiiiiii
Nese un do te jem pa ty me mire do jet per ne te dy
Kukull ne kuti jo smund te rri jo smund te rri x2


Ky tekst u dërgua nga OkaEvis Mula
Publikimi: 01/09/2005
Festivali: Mikrofoni I Artë 2005
Muzika: Genti Lako
Orkestrimi: Genti Lako


Evis Mula - Si Kukull Ne Kuti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Si Kukull Ne Kuti".
3. Video është e këngës "Si Kukull Ne Kuti", por nuk këndohet nga Evis Mula.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Evis Mula:


Komente 0