Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Evis Mula - Te Dua Ty  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2003

Komente

Asnjë Koment

21/11/2003

2003-11-20T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Te Dua Ty" kënduar nga Evis Mula.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Eli Sinaj & Shpetim Taraboshi - Te Dua Ty

[Eli:]
Kur te kam larg zemres frym nuk marr
Ti je dashuria ime e pare
Mos me thuaj ti te rrim te ndare
Me djeg malli por si zjarr.
Dua afer te te ndjej
Te kerkoj por nuk te gjej
Ti me nje tjeter shkon vjen
Zemer veten po genjen.

[Ref.:]
Te dua, te dua, te dua ty
Te dua, te dua, te dua ty

[Shpetimi:]
Te dua vetem ty asgje nuk e ndryshon
Mundohem te harroj por zemra nuk harron
Ne enderr te kerkoj ti je gjithmone aty
Une prap pot a tregoj te dua vetem ty.

[Eli:]
Tek une do te kthehesh ti
E di heret apo von
Dashuria ime ty shume te mundon
Me nje tjeter je tani
Por nje gje une mire e di
Ti ende per mu mendon
Ne sy shiu nuk ndalon.
Ref: Te dua, te dua, te dua ty
Te dua, te dua, te dua ty.

Ti e di nuk ka tjeter dashuri
Zemra ime do jesh ti
Te harroj nuk eshte e lehte
Ti e di nuk ka tjeter dashuri
Zemra ime do jesh ti
Tjeter jo nuk mund te kete
TE DUA TY.

[Ref.:]
Te dua, te dua, te dua ty
Te dua, te dua, te dua ty

Eugena Aliu - Te Dua Ty

Si mori fund keshtu gjithcka me ty
Si mori fund keshtu kjo dashuri
E sot jam e pa shpres pa frym pa jete
Nuk dua ta besoj nuk eshte e vertet

Te dua te dua te dua Ty

Te lutem per te fundit here
Eja me tako
Te lutem ty dhe kte here te vish
Dua te te shoh
E ne ate caste zemra te ndal
E bota te marre fund
Se per mua ska me jete
Me jep edhenje shprese

Zemra mbeti bosh ne vetmi
Sot as qe frym spo merre
Fryma ishe ti
Ne syt e mi ka vetem lot
Lot si shi
Ku humbi drita e kesaj bote
Dielli i syve te mi

Te dua te dua te dua Ty

Te lutem per te fundit here
Eja me tako
Te lutem ty dhe kte here te vish
Dua te te shoh
E ne ate caste zemra te ndal
E bota te marre fund
Se per mua ska me jete
Me jep edhenje shprese

Timos - Te Dua Ty

sonde dua te jesh me mua oouuoo te them me fal zemer un kam gabuar eeiieeejj tjeter zduaaa vetem te jem me ty ne cdo cast dua sonde ty te kem pran jo nuk munt te duroj kur ty nuk te kam dua ty te ndjej dua te perqafoj dua te jemi bashk dua te kem pergjithmon te dua ty ty te dua ty zemer ti me fal ty ty te dua ty jo nuk munt te ndal ty yt te dua ty sa me pran te kem
ty ty te dua ty eejjjee te me falesh mua te kthehesh
serisht ti oouuoo ta puthi buzen tende si mjalt eejjee
tjeter zdua vetem te jem me ty ne cdo cast dua sonde ty te kem pran jo nuk munt te duroj dot kur ty nuk te kam dua ty te ndjej dua te perqafoj dua te jemi bashk dua te kem pergjithmon dua ty te ndjej dua te perqafoj
dua te jemi bashk dua te kem pergjithmon te tua ty ty
te dua ty zemer ti me fal ty ty te dua ty jo nuk munt te dnal ty ty te dua ty sa me pran te kem ty ty te dua ty te du ty ty te dua ty zemer ti me fal ty ty te dua ty jo nuk munt te ndal ty ty te dua ty sa me pran te kem ty ty te dua ty eejjee....

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Evis Mula:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet