Evzi Kaja (Xiu)
Evzi Kaja (Xiu)

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Emri i vërtetë:
  • Evzi Kaja
  • Vendlindja:
  • Dibër E Madhe
  • Mosha:
  • 42 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 16 Mars 1981
  • Horoskopi:
  • ♓ PeshqitBiografia

BIOGRAFIA: Evzi Kaja (Xiu) është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së mesme. Evzi Kaja njihet me pseudonimin "Xiu". Me muzikën ka nisur që në moshën 9 Vjecare, pa ndihmën profesjonale. Filloi duke tingëlluar,në telat e qiftelisë, deri në Vitin 1994 vazhdimisht luante me qifteli,me të cilën dhe mori pjesë në festivalin SHARRI KËNDON TETOVË 1994. Karieren e tij e filloi duke u futur me çdo orkestër, dhe duke u ngjitur gjithnjë krenar për talentet që posedonte. Që nga fundi i vitit 1994 startoi në orkestrin E SH.K.A LIMAN...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 0