Më mbaj mend (për 1 muaj)

Evzi Kaja - Ëndërr E Trishtuar Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Ditet dhe muaj kalojnn
vitet dhe kendet merojn,
po me bejn dhe shekujt magji,
nje jete te jetoj vetem per ty
po me bejn dhe shekujt magji,
nje jete te jetoj vetem per ty

Ref:
si te besoj 'si tee besoj' pse ty kaq shumm,
ti si gjithmon më vije ne gjum
nje enderr e trishtuar per ne te dy,
ti ke take tufe ndjenjash ne pafundesi
nje enderr e trishtuar per ne te dy,
ti ke take tufe ndjenjash ne pafundesi

Fjalet dhe shpresa kan hy
dielli ndriqonte perseri,
dashurojm sa kemi fuqi,
te jemi bashk ne perjetesi,
dashurojmm sa kemi fuqi,
te jemi bashk ne perjetesi...

Ref:
si te besoj 'si tee besoj' pse ty kaq shumm,
ti si gjithmon më vije ne gjum
nje enderr e trishtuar per ne te dy,
ti ke take tufe ndjenjash ne pafundesi
nje enderr e trishtuar per ne te dy,
ti ke take tufe ndjenjash ne pafundesiPublikimi: 04/10/2010
Festivali: Top Fest 8


Më Shumë Këngë Nga Evzi Kaja (Xiu):


Komente 0


Evzi Kaja - Ëndërr E Trishtuar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ëndërr E Trishtuar".
3. Video është e këngës "Ëndërr E Trishtuar", por nuk këndohet nga Evzi Kaja.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.