Më mbaj mend (për 1 muaj)

Evzi Kaja - Hallexhiu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

I
Ty këmbët stë mbajn
Sytë e tu qajn
Duke llogarit të shkosh në shpi
Me fletët në dorë gruja n'oborr
Fëmija bërtet do biciklet
Ty qejfi sta mban
Mendon për dynjan
ça do thon ça do thon
Puna sbën

Me shoqnin ty kur takohesh
Hallexhi o hallexhi
Sbën gjë tjetër veç rrënkohesh
As kafe sdon me pi
E kur të vjen kredia
E pyt vehten

Ref...
Sillesh e rrotullohesh
Hallexhi o hallexhi
Dhe kojshiut i drejtohesh
As thu stë nefsit
E çka të gjet i mjeri prap do dehesh
Do pish raki
Hallexhi je ti

II
Ditët shkojn e vijn
Kërkon shoqnin
Askush spo të flet
Ke mbetur vet
Fatura ka ardhë
Sytë janë zbardhë
Xhepat i fërkon shtëpija don
Ty qejfi sta mban
Mendon për dynjan
ça do thon ça do thon
Puna sbën

Ref...x2
Sillesh e rrotullohesh
Hallexhi o hallexhi
Dhe kojshiut i drejtohesh
As thu stë nefsit
E çka të gjet i mjeri prap do dehesh
Do pish raki
Hallexhi je ti

Ref...x2...
Hallexhi je ti


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber

Evzi Kaja - Hallexhiu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hallexhiu".
3. Video është e këngës "Hallexhiu", por nuk këndohet nga Evzi Kaja.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Evzi Kaja (Xiu):


Komente 0