Më mbaj mend (për 1 muaj)

Evzi Kaja (Xiu) - Shoket E Lagjes Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Në qytet kur dal për kafe
Nuk janë rrugët si dikur
Muhabet nuk ka, as llafe
Ah moj shoqëri

Bosh janë rrugët e sokakut
Kanë mbet pleq edhe fëmijë
Ja qan hallin plaka plakut
Ku janë djemtë e ri

Plaka miell morri prej mahgjes
Ni buk shpie me na bo
Mu kujtuan shokët e lagjes
Nsofër skam asnjo

Shokët e lagjes ku i kam
Vendi krejt mu ka shkretu
Bosh sokaqet i kanë lan
Shum larg janë largu

Bosh janë rrugët e sokakut
Kanë mbet pleq edhe fëmijë
Ja qan hallin plaka plakut
Ku janë djemtë e ri

Plaka miell morri prej mahgjes
Ni buk shpie me na bo
Mu kujtuan shokët e lagjes
Nsofër skam asnjo (×2)


Evzi Kaja (Xiu) - Shoket E Lagjes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shoket E Lagjes".
3. Video është e këngës "Shoket E Lagjes", por nuk këndohet nga Evzi Kaja (Xiu).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Evzi Kaja (Xiu):


Komente 0