Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ex-B - Dy Lotet E Fundit (Feat. Kusha)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

kusha:
ref: 2 lotet e fundit i kam derdh per ty
me ste kujtoj sdua t'shoh me sy
nuk te kam praan ty me ste kamm

ex-b:po shikoj qiellin e hapur dhe po kerkoj pergjejgjje
fjalet e tua jane te renda qe me vrasin ne ndergjegjje

tani kujtoj disa qaste qe me kurr sdo ti kujtoj
o ju dy lot qe rrjedhni me ndihmoni ta harroj
ta harroj at vajz plotsisht se e desha marrezisht
qe fizikisht dukej e bukur po ne zemer ishe e prisht
qe provoi me mua te luaj qe me beri mua te vuaj
o ju dy lotet e fundit me beni qe tmos ta duaj
qe zemren time e lendoj dhe i dha pikllim te thell
zot largona dashurin per te qe ne zemer mma ki mbjell
ajo nuk e meriton dhe per ket sdua ta ket
larg me qoft fytyra e saj deri sa marr pjes nkit jet
drejtohna pikrisht nty mos e kujto kurr emrin tem
ni koh je kan e vetmja po ma ski ven nzemer tem
jo nuk dua te shoh tani ajo e ka kot
kujtim i fundit per te let mbesin kta dy lot jeah

kusha:
ref: 2 lotet e fundit i kam derdh per ty
me ste kujtoj sdua t'shoh me sy
nuk te kam praan ty me ste kamm

ex-b:gjdo nat jasht tu nejt tu e kujtu gabimin tem
hala pishmon jom hale zemra pom dhem
e du realitetin ngjyres tzez si thom e bardh
nuk ja boj kurr qefin veti se e di qe ski me ardh
ni koh gjethqka kom ba per ty e ti met keq e ktheve
derisa une ty shum tkom dasht ti mu zemren ma theve
sot e ves veten per kejt qa ka ndodh
fjal t'pandalshme ndjenja plot qe pejtyne tash jom lodh
thojn qe dashuria e par nuk harrohet edhe kjo ish rren
edhe un tkom harru po vertetohet senet pom dalin me ren
shkoj perpara e kthehna permas nuk shoh naj ndryshim
dje tkom dasht e sot nuk t'njoh qiky osht i vetmi dallim
palget e marra po i sheroj asnjeher me nuk t'kujtoj
e u rrej diten e daten kur tkom than qe t'dashuroj
tani dy lot qe po dalin dal ngadal treten ne faqe
dashuria per ty vdiq atehere u preft ne paqe

kusha:
ref: 2 lotet e fundit i kam derdh per ty
me ste kujtoj sdua t'shoh me sy
nuk te kam praan ty me ste kamm


Ky tekst u dërgua nga  ShpettaEx-B
Featuring: Kushtrim Kelani
Renditja: Top 200
Publikimi: 13/09/2011


Ex-B - Dy Lotet E Fundit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dy Lotet E Fundit".
3. Video është e këngës "Dy Lotet E Fundit", por nuk këndohet nga Ex-B.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0