Më mbaj mend (për 1 muaj)

Explicit

Explicit
  • Emri i Vërtetë:
  • Edin Hoxha
  • Vendlindja:
  • Prizren 
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
Nuk ka akoma asnjë votë

Këndon kryesisht: hip-hop

Explicit është këngëtar i njohur. Edin Hoxha me rep&hiphop ka nis mu marr qysh para 3 vjetësh ku ka inqizuar disa demo me grupin The Intro Crew(T.I.C).Gjithashtu është tekstshkrues i teksteve të stileve të ndryshme nga zhanri i Rep/HipHopit.Njifet në rep-muzik si EXPLICIT. Këngët e deritashme profesionale të tij, pa i përfshirë demot,janë këngët mjaft të dëgjume: "Rruga vdekjes","Harroje drogën,"Anonimet"..Priten më shumë të reja dhe risi nga Expliciti dhe partnert e tij.Për ma shumë do t'njoftojm me kohën

BIOGRAFI NGA REPERI : ExpliciT

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Komente 0