A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Eyes Cold - Ishte Loti  (Feat. Edison Hysaj)


Choose star rating

Rating:  3.6 / Votes cast:  14

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

25/11/2012

2012-11-25T00:17:44

Featuring

Edison Hysaj


u njoha me ty cdo enderr mori jete
te shikova ne sy
ndjeva mete vertet
prane tu afrova
doren ta ledhatova
ti me the te dua
per here te pare lotova

qe nga ajo kohe ty krejt ti fala
se kisha te lehte
por kurre nuk u ndala
mendoja paster dhe embel
ti te ishe nuse e un te isha llenderr
e ti me thoje zemes
nese te kam prane
mos ki frike se asgje s na ndal
a tash ku je sot
ku jane fjalete tua
qe mbyte ne lot fjalen te dua

2 here
ani ani shko larg meje jeto
kerkoje nje zemer qe me shume te do
mbaroj kjo histori
fatin e shkruan zoti
per kte dashuri finale ishte loti

po me vrasin fjalet nuk po gjej qetesi sa here
qe dielli falet po ndjej shume merzi
cdo puthje e jotja
cdo percafim i joti
per mua ishin te shenjta
si bekim nga zoti

ndaj po trishtohem
e nuk po m vazhdohet
sa here qe ishim bashke muaa po me kujtohet
me kujtohen lote pritje dhe buzeqeshje
me thoje te kam shpirt
atehere vertet me deshe
me thoje te kam yll uje drite dhe zjarr
methoje cdo dite te dua si e marre
me thoje te kam jete ty ne cdo zgjim
sot pse nuk me thua
ku mbeti ky premtim

2 here
ani ani shko larg meje jeto
kerkoje nje zemer qe me shume te do
mbaroj kjo histori
fatin e shkruan zoti
per kte dashuri finale ishte loti

shpirt ti me thoje sa here
per ty flas koha do mbylle dyert
s kam pse trokas
cdo kush e di mire se njeri perfekt nuk ka
kam shume gabime
por te desha mbi gjdo gja
dashuria humbi
s ka kohe per tu kthyer
kjo enderr mbeti si kristal i thyer
ndonse nekrahet e tua u bera burre tash po e kuptoj se e imja s
ishe kurre
do me duhet kohe zemren per ta bindur
qe une edhe ti te huaj kemi lindur
tash s kam me asgje vetem nje deshire me zemer te uroj qe gjithmone te jesh mire


2 here
ani ani shko larg meje jeto
kerkoje nje zemer qe me shume te do
mbaroj kjo histori
fatin e shkruan zoti
per kte dashuri finale ishte loti


Lyrics submited by mema


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019