Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Familjen

Prinderit E Mi

Nena mua me lindi
me rriti
Babai me edukoi
dhe kulturoi
Ata me bene njeri
te edukuar,te kulturauar
me plot dituri
Ata me mesuan
si te sillem me njerzit
me shoqerine
Ata jane njerzit qe
me dojne dhe i dua
Ata jane njerzit e pare
qe me kulturuan dhe
me edukuan
dhe prandaj gjate gjithe
jetes time une
shume do t'i dua

- poezi nga Ezana Morina


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  7

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet