A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7
  • Vendlindja:
  • Delphi 
BIOGRAFIA: Ezop është një shkrimtar i huaj. Ezop (Aesop) ishte një fabulist grek dhe tregues i tregimeve të kredituara me një numër të fabulave të njohura kolektivisht si Fables e Aesop. Megjithëse ekzistenca e tij mbetet e paqartë dhe asnjë shkrim i tij nuk mbijeton, tregime të shumta që i janë besuar atij janë mbledhur përgjatë shekujve dhe në shumë gjuhë në një traditë tregimi që vazhdon edhe sot. Shumë nga tregimet karakterizohen nga kafshët dhe objektet e pajetë që flasin, zgjidhin pr...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Ilias Foukis

Mark Strand

T. S. Eliot

Gérard de Nerval

Luke Morgan

Rudyard Kipling

Jorge Luis Borges

Oktavio Paz

Alain Borne

Sharl Bodeler


Tags: Ezop, Aesop, Ezopi, Isope, Esop, Esope

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019