Më mbaj mend (për 1 muaj)

F-Kay

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.6 / Votuan:  5
 • Emri i Vërtetë:
 • Fatmir Krasniqi
 • Vendlindja:
 • Prishtinë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Suedi 
 • Mosha:
 • 41 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: F-Kay është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Fatmir Krasniqi aka F-Kay shprëngulet ne Suedi ne vitin 1992 kur ai ka qene 11 vjec. F-Kay jeton ne Hässelholm 90 km ngat Malmös. Hobi i F-Kay ishte me shkruajt teskte. Ne vitin 1997 F-Kay vendos për te filluar repin e në të njëjtin vit ai regjistroi këngën e tij të parë në anglisht. Si koha shkoi Blero mori për të futur F-Kay dhe vellain e Bleros Burimin, dhe filloi një grup i quajtur 'Emigria'. Ata morën për të futur Damir Jahic "Çekiç": in e c...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

2 🔥

  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: F-Kay, F-K, F-Key, F Kay, F Key, Fatmir Krasniqi

Komente 2