Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Atdheun


Shqiperia Ime

Shqiperia ime e dashur
oh sa shume te dua
dashuria ime per ty
rrjedh si nje perrua

vende te bukura ke
fusha plot gjalleri
ke male te larte
dhe deti te ty rri

shqiperi moj shqiperi
dashuri te madhe kam per ty
ti per mua je gjithcka
dhe sa te jem gjalle
krenare kam per te te pare

Sarande me 29.11.2016

- Poezi nga Fabian MustafajZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  37


Më shumë nga Fabian Mustafaj


Komente 1