Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Për Verën


Vera

ja dhe vera me gezim
u perhap ne vendin tim
plot lule dhe peme te bukura
shikoni sa shume flutura

femijet me vrap ne det
dielli me i bukur se asnjehere
ne vere gjihe diten ne peme
mbledhim shume fruta fiq e mango te buta

vera sjell pushime
shkolla tashme maroi
mesuesja jone e dashur
pushimet na i uroj

ne det kur shkoi
rera me percelloi
me motren luaj
me qiellin fluturoj

sarand 13.3.2017

- Poezi nga Fabian MustafajZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.9 / Votuan:  17


Më shumë nga Fabian Mustafaj


Komente 0