Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fabjana Hoxha Oxa
  • Emri i Vërtetë:
  • Fabjana Hoxha
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  40
Këndon kryesisht: pop

Fabjana Hoxha Oxa është këngëtare. Fabjana Hoxha, këngëtarja që i është shtuar tregut shqiptar në verën e vitit 2017, duket se ka hyrë në industrinë e muzikës me një të shkuar kriminale të pa bërë të ditur më para për publikun. Ajo tërhoqi vëmendjen e publikut teksa publikoi këngën te Zonë e Lirë, dhe tha se është kthyer nga Italia, por nuk zbuloi arsyet. Fabjana rezulton se është arrestuar në Itali për një sërë veprash penale, ndër to edhe shfrytëzim prostitucioni. Ajo qëndronte në Itali pa dokumente madje akuzohet edhe për plagosjen me thikë të një bashkëkombase që shfrytëzohej për prostitucion. Sipas policisë italiane Fabjana bashkëpunonte me shqiptarin Florjan Prini. Vajza nga Durrësi duket se ka vendosur të nisë një jetë të re si këngëtare në Shqipëri, por e shkuara po e përndjek nga pas. [Burimi:lajmifundit.al]

Më datë 7 Gusht 2017, Fabjana Hoxha Oxa publikon videoklipin "Jam Shume Nalt".

Më datë 30 Shtator 2019, Fabjana Hoxha Oxa publikon videoklipin "Pitch". Teksti i këngës u shkrua nga Fabjana Hoxha Oxa. Produksioni audio u realizua nga Stine.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet