Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fadil Kodrolli - O Gurbet Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Ka shume vite kan kalue qysh me dite qe me je largue.
Tuj te prite guri lotit biri i nenes mot pas moti.

Oh gurbet ti pse na ndave sa shume zemra te nanash vrave.
Le shume nuse pa nuseri le shume motra pa vllazni.
Oh gurbet ti pse na ndave sa shume zemra te nanash vrave.
Le shume nuse pa nuseri le shume motra pa vllazni.

Linde djal nje trim si zana me mundime te rritni nana.
Bana darsem pruna nuse nje dite ike ma su duke.

Oh gurbet ti pse na ndave sa shume zemra te nanash vrave.
Le shume nuse pa nuseri le shume motra pa vllazni.
Oh gurbet ti pse na ndave sa shume zemra te nanash vrave.
Le shume nuse pa nuseri le shume motra pa vllazni.

Ky tekst u dërgua nga  KsShQiPPublikimi: 21/12/2009


Më Shumë Këngë Nga Fadil Kodrolli:


Komente 0


Fadil Kodrolli - O Gurbet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "O Gurbet".
3. Video është e këngës "O Gurbet", por nuk këndohet nga Fadil Kodrolli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.