Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fadil Kraja

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.9 / Votuan:  11
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
  • Mosha:
  • 89 Vjeç
BIOGRAFIA: Fadil Kraja është një autor këngësh i njohur. Fadil Kraja përfundoi studimet e larta në Universitetin e Tiranës në Fakultetin e Filologjisë. Për shumë vite punoi si mësues i letërsisë në shkolla të mesme dhe më vonë pedagog i letërsisë së huaja në Fakultetin e Gjuhë-Letërsisë të Universitetit "Luigj Gurakuqi" - Shkodër. Nga viti 1972 gjer më 1992, shkrimtar në profesion të lirë duke vazhduar si pedagog i jashtëm në fakultet dhe njëkohësisht Kryetar i Degës së Lidhjes së Shkrimtarëve dhe Arti...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Autorë Të Ngjashëm:

Tish Dajia

Mark Kaftalli

Aurid Gjini

Abdulla Grimci

Feim Ibrahimi

Gazmend Mullahi

Shpëtim Kushta

Gent Demaliaj

Enver Shëngjergji

De Vox

Tags: Fadil Kraja


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet