Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fadil Riza

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  7
BIOGRAFIA: Fadil Riza është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore dasmash. Fadili qysh në fëmijëri ishte i dalluar dhe i talentuar për muzikë. Në vitin 2000 vendosi të filloj karrierën profesionale në muzikë duke lansuar në atë kohë singlin e parë. Pas një suksesi të dëshirueshëm me këtë singël, në vitin 2005 ka vendosur t’a inçizoj edhe albunim e parë. Ky album është realizuar në bashkpunim me studio A-MOL. Inçizimi i albumit ka përfunduar në vitin 2006. Ky album përmban gjithësejt tetë këngë dhe është titulluar “Veq t...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë KomentLive 100% (2017)

Erdh Kysmeti (2016)

Live (2014)

2 Jave Pushim (2013)

Live (2012)

Krejt I Kam E Rahat Sjam (2009)

Perseri

Live


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Ekrem Rama

Fatlum Llugaliu

Fatos Ahmeti

Petrit Krasniqi

Shkelzen Azemi

Bujar Berisha

Fadil Zeneli

Cani Etemi

Harun Ismajli

Femi Kumanova

Tags: Fadil Riza


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet