Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fantazma - Kosovare (Feat. Jomar)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kosovare

Mos pyet kurrë për mua ku jetoj.
Mbasi nuk jam pranë teje, nëpër botë mergoj.
Dashurinë tënde kosovare, me askend se ndërroj
Zemrën tënde e rrëmbeva me të vërtetë.
Do ta ruaj në shpirtim tim, ate për jetë.
Buzët e tua të njoma më joshin, më rinojnë
Dhe sado larg teje që jam, ato më ofrojnë.
Më bëjnë të lumtur dhe ndjenjat për ty mi shtojnë.

PRECHORUS:
VOGLIO RISENTIR
IL TUO CALORE
SUDORE
IL TUO CORPO
L’AMO TROPPO
PRESTO VERRO CON TE
LA MIA VITA VIVRO
SENZA TE È L’INFERNO
NO, NON SONO UN UOMO MODERNO
SEI IL MIO AMORE ETERNO

CHORUS:

KOSOVARE
MI MANCHI TANTO SAI
KOSOVARE
MA PRESTO MI VEDRAI (E PER SEMPRE T’AMERO)
KOSOVARE
MI MANCHI TANTO SAI
KOSOVARE
MA PRESTO MI VEDRAI (TORNERO E RIMARRO)

II
E kam marr zemrën tënde dhe me vete e baj kudo.
Në punë, rrugë, banesë apo metro.
E kam fut në zemrën time, sikur lulen më të bukur.
Si harroj fjalët e tua se „vetëm unë të bëj të lumtur“.
Ka kohë që vetminë e ushqej me shpresë.
Se do kthehem në Kosovë dhe do bindesh vet
Se dashuria jonë ka rrënjë të thella, sikur fjala besa-besë.

III
Nuk është aspak leht, të jetoj largë shumë largë.
Ka kohë të gjatë se buzët për një puthje mu thanë.
Ka kohë që për një shikim sytë mu kanë verbu.
Ka kohë që më mungon përkdhelja jote e pak ngrohtësi.
Dhe çdo natë kur i mbyllë sytë më shfaqesh vetëm ti.
Dashurinë tonë s’ka largësi që mund ta ndaj.
Ajo është unikat dhe asnjë mrekulli s’mund ti ngjaj.
Në dashuri s’ka largësi, prandaj të lutem mos qaj.

BRIDGE:
IO NON TI LASCIERO
PER SEMPRE T’AMERO
IO NON TI LASCIERO
PER SEMPRE T’AMERO


Ky tekst u dërgua nga Niki


Nuk kemi video për këtë këngë.


Fantazma
Publikimi: 09/09/2010


Fantazma - Kosovare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kosovare".
3. Video është e këngës "Kosovare", por nuk këndohet nga Fantazma.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0