Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fari Mani - Martesa Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kur e përcjell qikën
I qan zemra nanës,
Po zbrazet shtëpia
Pa dritën e hanës.

Kur i del prej dere
Si nuse e bija,
Sa vjen edhe shtohet
Më tepër mërzija.

Refreni:
Lum kush ka me dhan
Lum kush ka me mar,
Zoti ju dhasht t’mira
Nga dita e par.
E lum kush martohet
Si na mson Kur’ani,
Me martes islame
Plotsohet imani.

Kur e marton djalin
Nanës i qesh ftyra,
Sa i knaqet zemra
E kaplon mëshira.

Krushqit e bin nusen
Nana asht tuj prit,
Falenderoj Zotin
Që e pash kët dit.
Fari Mani
Publikimi: 08/07/2018


Fari Mani - Martesa
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Martesa".
3. Video është e këngës "Martesa", por nuk këndohet nga Fari Mani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Fari Mani:


Komente 0