Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fari Mani & Nusret Kurtishi - Musliman Dhe Shqipetar Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Jam shqiptar me plis
Zemrën plot iman,
Jam Feja Islame
Sunnet e Kur’an.

Kemi shum armiq
Si sot e si dje,
Gjithmon ju pengoi
Kombi me gjith fe.

Refreni:
Jam Kosova me Shqipni
Jam besnik e burr zotnia
Prej Prishtine në Tiran
Na bashkon një Ezan

Më thon Shkup e Kumanov
Gostivari me Tetov
Jam me vite Gurbetçar
Musliman e Shqipëtar

Të lutem o Zot
Mbrëmje e agim,
Dërgo shum mëshir
Mbi popullin tim.

Ne jemi një trup
Jemi një litar,
Na dërgo fitore
O Zot sa më pa


Ky tekst u dërgua nga Ervin Lama

Fari Mani & Nusret Kurtishi - Musliman Dhe Shqipetar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Musliman Dhe Shqipetar".
3. Video është e këngës "Musliman Dhe Shqipetar", por nuk këndohet nga Fari Mani & Nusret Kurtishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Fari Mani:


Komente 0