Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fari Mani - Mos Me Thoni Gurbetcar Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Mora rrugën e gurbeti
Oh sa keq ja bona vetit
Mu shu drita e imanit
Më mungon thirrja ezanit
                  R
Mos më thoni gurbetcar
Ndaqit dhimbjen me ma ndal
Ty oj Nanë ma bën hallall
se për mu ke shum mall
                 2
Sa her vjen o Ramazan
Shpirti zemra po më qajnë
Ha iftar me lot në sy
Në vendlindje du me u kthy
                R
Mos më thoni gurbetcar
Ndaqit dhimbjen me ma ndal
Ty oj Nanë ma bën hallall
se për mu ke shum mall


Ky tekst u dërgua nga F MFari Mani
Publikimi: 01/01/2015
Muzika: Hazbi Thera
Teksti: Hazbi Thera
Vokalet: Mevlan Kurtishi
Studio: Ardian KastratiFari Mani - Mos Me Thoni Gurbetcar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Me Thoni Gurbetcar".
3. Video është e këngës "Mos Me Thoni Gurbetcar", por nuk këndohet nga Fari Mani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Fari Mani:


Komente 0