Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fari Mani - Caktimi Zotit Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Mos e mallko jetën
Kurr o vllau jem
Mos e urrej vetën
Sado që shpirti t'dhem

Nëse s'do Allahu
Evlad ty me t'dhan-e
Mos kqyr mja nxi jetën
O vlla grus tane

Ajo nuk ka faj
Nuk ke faj as ti
Eshte caktim i Zotit
Mos me t'fal fëmijë

Bëhu i devotshëm
Pajtohu o vlla
Mos harro Allahut
Sexhde ti me i ba

Refren:
PËRULJU ALLAHUT
E BANI RUKU
QENDRO LARG GJYNAHUT
DUHESH ME DURU
ATIJ ME I BA SEXHDE
SHPESEN MOS ME HUMB
SE DHIMBJET E JETËS
NUK TË ÇOJNË ASKUND

II
Cila grua n'botë
nuk paska dêshirê
Zani i një femije
Ata nanê me thirr

E zemra e saj
Me u knaq prej dashnisê
Çdo dit me perkdhel
Flokun e fëmis
Fari Mani
Publikimi: 12/06/2022
Muzika: Kreshnik Avdiu
Teksti: Kreshnik Avdiu
Vokalët: Egzon Abazi
Miks Mastering: Ardian KastratiFari Mani - Caktimi Zotit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Caktimi Zotit".
3. Video është e këngës "Caktimi Zotit", por nuk këndohet nga Fari Mani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Fari Mani:


Komente 0