Audio

Fatbardha Disho - I Duam Kenget Tona  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/1977

1977-12-01T00:00:00

Pjesëmarrëse në

Festivali i 16-të në RTSHNa vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "I Duam Kenget Tona" kënduar nga Fatbardha Disho.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "I Duam Kenget Tona".
Videoklipi nga Fatbardha Disho i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Pellumb Tare. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Vijne puntoret nga puna per c'do dite
Fshijne nga balli djersen e kulluar
Hyjne ne dhoma te ngrohta, ndezin radion e degjojne
Kenget tona, kenget tona.

Kenget me te bukura te gjithe i degjojne
Shkruajne edhe letra, kerkojne ti mesojne
Kur i sheh te mposhtin malin edhe lumin
Zemrat tona i frymezojne
Por ata ta flasin fare mire per kenget
Shoket tane te mire punetore.

Ref:
I duam kenget tona te bukura te forta
I duam kenget tona me ritem luftarak
Kur te lodhur jemi te na shtojne forcat
Endrrat te na i ndezin zjarr
Dhe kur ti kendojme te na shtojne forcat
Endrrat te na i ndezin zjarr.

Shkojne punetoret ne pune per c'do dite
Zgjojne ata mengjeset me zerat aq te ngrohte
Bisedojne te cilter per punen dhe fitoret
Bisedojne per kenget tona.

Me ritmin e punes dikush kendon nje kenge
Cel kenga me e bukur si lule permbi shkemb
Kur i sheh te mposhtin malin edhe lumin
Zemrat tona i frymezojne
Por ata te flasin fare mire per kenget
Shoket tane te mire punetore.

Ref:
I duam kenget tona te bukura te forta... etj.Më Shumë Këngë Nga Fatbardha Disho: