Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fatima Ymeri - Mos Ik Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Refreni #¹
Ahh mallkuar qoft moj ajo diten
Kur u nisa prap më the mos ik
Ahh moj nënë moj nënë larg në gurbet
Se ktu dheu dot jo nuk më tret

- Rrugët tona nuk jan ndare
Ste them dot sa here kam qarë
Se harroj kur me the "Nen udha mbar"

- Lotet ende sme jan thare
Kalojnë vitet pa te pare
Se na ndan kurbeti per se gjall

-Do te vij moj nene kte vite
Te jap fjalen vec me prit
Se s'duron dhe po me plas ky shpirt

- Cdo nat ne enderr ju shikoj
I thuj babes ste harroj
Vec ju puth me mall ju perqafoj.

Refreni #¹
Ahh mallkuar qoft moj ajo diten
Kur u nisa prap me the mos ik
Ahh moj nene moj nene larg ne gurbet
Se ktu dheu doj jo nuk me tret

- Do te vij moj nene kte vite
Te jap fjalen vec me prit
Se s'duron dhe po me plas ky shpirt

- Cdo nat ne enderr ju shikoj
I thuj babes ste harroj
Vec ju puth me mall ju perqafoj
Fatima Ymeri
Renditja: Top 200
Publikimi: 18/06/2020
Muzika: Edlir Begolli
Teksti: Edlir Begolli
Video Produksioni: MAX Production


Fatima Ymeri - Mos Ik
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Ik".
3. Video është e këngës "Mos Ik", por nuk këndohet nga Fatima Ymeri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

18

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Fatima Ymeri:


Komente 0