Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Official Video Kërko Video

Fatime Sokoli - Bajram Currit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  10

Komente

Asnjë Koment

14/10/2008

2008-10-14T18:57:35+00:00Oje shkrova nje kange nga zemra ime
O per heronje te Shqiperise trime
O per ate burrin t'fush e t'malit
O mor ashte kijo kenge per bac'Bajramin
O kulla e tij nje bjeshke me bore
O gjithnje flake e po -ku jane to-
O flene m(b)i'dushke e jeton shpell
O mjegull tim ashte i mbeshtjelle
O veq per ty, i shtrejt atdhe

O veq per ty, i shtrejt atdhe
Plaku i maleve bo dever
Flake per flake o
E gryke per gryke
Bajram Curri me armiqe
Sh...l... me trimin,
Dymdhetmije marshojne mas tij

Pushk e plakut n'maje ...
O qe ja dridhe kuroren mretit

O L... e K... B... e Q...
Pune t'zakonit
U xhind nafaka
Met per jet'o'trim-nija e tij
Jake e shkel, çifteli e

Bon me t'nimet e en'verit
O per jete t'majme'e ne alltar te nderit.


Më Shumë Këngë Nga Fatime Sokoli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet