Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fatjeta Barbullushi & Ramadan Krasniqi (Dani) - Lotet E Mallit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  22

Këngë e albumit:

"Hite Popullore 2"

Këngë e albumit:

"Yjet E Kenges Popullore Shqiptare (Vol.1)"

Këngë e albumit:

"Ik Nga Diaspora"

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Ramadan Krasniqi (Dani)

01/12/2011

2011-11-30T23:00:00+00:00Dani..
qane nje zemer per nje femer,qane e qane e s`gjen derma
pa u menduar e tradhtoj,e tani esht ber pishman

fatjeta:
u nxi qielli
u nxi toka
kur me the qe sjam e jotja
po ma vret zemren trishtimi
tani ti nuk je i imi
nuk je i imiii..

fatjeta:
nje lot qan dje
nje lot qan sot
sa shum lot qe ka kjo bote
kur per ty malli me merr
loti i syrit nis te bjen

dani:
nje lot qan dje
nje lot qan sot
sa shum lot qe ka kjo bot
kur per ty malli me merr
loti nis te bjen
nis te bjen

dani:
larg prej syve larg prej zemres
fjal e urte keshtu ka mbete
po ti mbledh lotet e mallit
e behen lume
e behen det..

fatjeta:
doli dielli mu ngroh zemra
kur me the se je pendu
ndoshta neser bashk do tjemi
fatin Zoti e ka shkru
e ka shkru..

nje lot qan dje
nje lot qan sot
sa shum lote qe ka kjo bote
kur per ty malli me merr
loti i syrit nis te rrjedh

dani:

nje lot qane dje
nje lot qane sot
sa shum lote qe ka kjo bote
kur per ty malli me merr
loti nis(dhe) te bjen
nis te bjen

fatjeta:

Ne kto zemra i lenduam,derdhem lote e papushim
nuk e di se ku gabuam zemra ime shpirti im

dani:
dhe sa her qe bie nata,te kerkoj ne perkujtime
ti do t`jesh dhe ti do mbetesh dashuria e jetes sime

dani: nje lote qane dje....


Ky tekst u dërgua nga  lindushka
Më Shumë Këngë Nga Fatjeta Barbullushi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet