Më mbaj mend (për 1 muaj)


Fatjeta Barbullushi - Qenke Veshur Me Te Bardha
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qenke Veshur Me Te Bardha".
3. Video është e këngës "Qenke Veshur Me Te Bardha", por nuk këndohet nga Fatjeta Barbullushi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Fatjeta Barbullushi - Qenke Veshur Me Te Bardha Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Këngë e albumit:

"Lule Bore"

Komente

Asnjë Koment

27/03/2016

2016-03-27T19:51:38+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Qenke Veshur Me Te Bardha" kënduar nga Fatjeta Barbullushi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 10 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
10

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Florent Abrashi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Morra vesh se do martohesh
Erdha te them te trashegohesh
Por une po vij si lypsar i jetes tende tani
Jo jo s kam ardhur te te shqetesoj por une kam ardhur te te them te trashegohesh
Jo jo s kam ardhur te te shqetesoj por une kam ardhur te te them te trashegohesh
Me qenke veshur moj me te Bardha e krah per krah me tjetrin loz e kercen e une i mjeri rri ne nje qoshe rri vajtoj e qaj per ne
Se une te erdha ne mes te dasmes e ta dhurova nje karajfil e ta vendosa ne mes te flokeve vasho ty si perkujtim
Ne mes te vellos kur te shikoj kengen e ndarjes une per ty kendoj e theva goten me lot ne sy per here te fundit piva per ty
Me qenke veshur moj me te Bardha e krah per krah me tjetrin loz e kercen e une i mjeri rri ne nje qoshe rri vajtoj e qaj per ne
Se une te erdha ne mes te dasmes e ta dhurova nje karajfil e ta vendosa ne mes te flokeve vasho ty si perkujtimMë Shumë Këngë Nga Fatjeta Barbullushi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë