Më mbaj mend (për 1 muaj)


Fatjeta Barbullushi - Sa Te Dua
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sa Te Dua".
3. Video është e këngës "Sa Te Dua", por nuk këndohet nga Fatjeta Barbullushi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Fatjeta Barbullushi - Sa Te Dua Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Muzika, Teksti & Orkestrimi:

Adrian Hila

Video Produksioni:

Musical

Këngë e albumit:

"Dance Floor"

Komente

Asnjë Koment

09/08/2013

2013-08-09T08:35:30+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Sa Te Dua" kënduar nga Fatjeta Barbullushi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 13 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
13

DËRGO TEKSTIN

Muzika: Adrian Hila
Teksti: Adrian Hila
Orkestrimi: Adrian Hila
Video Produksioni: Musical

Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Silvan Pentars - Sa Te Dua

Cohem per cdo nat, ne shtrat dua te shoh,
Ku je ti moj zemer, ky shpirt shum te do,
Zgjohem cdo mengjes, prap me njojten shpres,
Kur sta nigjoj zerin, mbehet sikur vdes.

E pres nje mesazh, e pres nji lajmrim,
Tlutem eja shpirt, mos merr rrug pa kthim,
Lotet spo pushojn, tkujtoj me shum mall,
Do te mbaj ne zemer time, deri sa tjem gjall..
--
Nuk pershkruhet me fjal, aq sa shum te du,
Deri sa krejt bota, ishe ti per m,
Tani jeta ime, jo nuk ka kuptim,
ishe drita syve, ishe shpirti im!

Ref:
o baby oh sa te dua, je bota je gjithcka per mua,
Fjalt e kota i thua nga halli, eja shpirt, se shum mka mar malli.

O baby oh sa te dua, je bota je gjithcka per mua,
Sa te ftohta jan buzet e tua, kur sme thu fjalen te dua.

Jam i vdekur, me trup te ngjall,
Jam i prekur, shum nga ky mall,
U thanen lotet, skam me fjal,
Pa ty jetoj kot baby, dhe zemra don mu ndal.

Nigjoje zemren tende:
Kthehu nuk esht von,
Faljen e ke nga un,
Eja mi fshij lotet,
Me perqafo pa fund
--
Nuk pershkruhet me fjal, aq sa shum te du,
Deri sa krejt bota, ishe ti per mu,
Tani jeta ime, jo nuk ka kuptim,
Ishe drita syve, ishe shpirti im!

Ref:
O baby oh sa te dua, je bota je gjithcka per mua,
Fjalt e kota i thua nga halli, eja shpirt, se shum mka mar malli.

O baby oh sa te dua, je bota je gjithcka per mua,
Sa te ftohta jan buzet e tua, kur sme thu fjalen te dua.

Eli Malaj - Sa Te Dua

Sa te dua , sa te dua
Grindesh ti kur je me mua
Fjal pa fund bejm te dy

Sa her qe grindemi me shum te du
( por inati jot nuk zgjat )
Ne horoskop ke ti nje shenj me mua
( prandaj zihemi cdo nat )
Edhe fryma qe ti thith te inatos
Bejj cdo gje qe ty t pelqen por je nervoz (2x)

Sa te dua , sa te dua
Grindesh ti kur je me mua
Fjal pa fund bejm te dy

Ti xheloz per mua , un xheloze per ty
Prandaj zemer shum te dua ,
Ty te kam si kta dy sy

Ne llojin tend ti zemer je unik
( la la la la la )
Sa her qe dal me ty un kam frik
Se nga casti ne cast mund te filloj
( obo bo bo bo )
Debati fundit nuk harroet n'mengjes mbaroi (2x)

Sa te dua , sa te dua
Grindesh ti kur je me mua
Fjal pa fund bejm te dy

Ti xheloz per mua , un xheloze per ty
Prandaj zemer shum te dua ,
Ty te kam si kta dy sy

Sa te dua , sa te dua
Grindesh ti kur je me mua
Fjal pa fund bejm te dy

Ti xheloz per mua , un xheloze per ty
Prandaj zemer shum te dua ,
Ty te kam si kta dy sy

Sa te dua , sa te dua
Grindesh ti kur je me mua
Fjal pa fund bejm te dy

Elvana Gjata - Sa Te Dua

Sa te dua kurr nuk ta kam thene sa te dua vetem Zoti ta dii...Sa te duaa...Kurr nuk do ta them...Sa te duaa..jo see dii...

Ooo Jeta imee o shpirti im.
O ndjenja ime te dua tyy ti jeta ime ti shpirti im e sa te dua sa te dua vetem Zoti e di..

oOO Jeta imeee
Ooo Ndjenja Imee....e Sa te dua sa te dua vetem Zotie di...

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Fatjeta Barbullushi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë