Live Video

Fatjona Kuçi - Kemi Një Dashuri  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

10/05/2015

2015-05-10T20:45:05

Teksti:

Mentor Thaqi

Muzika & Orkestrimi:

Ruzhdi Sadiku

Pjesëmarrëse në

Celësi Muzikor 9
Kem një dashuri
Na e kan lakmi
S'bashku po e ngrisim
Vlerën bashk tia rrisim

Ndjenjë e shpalosur
Ëndērr e përsosur êshtë
E mbjellur përjetë
Në zemrën tonë.

Jo jo su nxituam
Kur u dashuruam
Njihemi që plot një jetë

Zemra mê tha herët
Nuk je si të tjerët
Shpirti im je ti je vetë

Që kur ishim fmi
Ne patëm simpati
Nēpêr shkollë
E nëpêr lojë

Ishim pa djallëzuar
Thellë të dashuruar
Gjithnjë flisnim me një gojë..

Sot ne duhemi
Skemi pse druhemi
Na bashkuan ëndërra
Mbjellur në dy zemra

Ne jemi rritur bashkë
Gjithmonê na jemi dashtë
Dhe gjithmonë do të duhemi

Jo jo su nxituam
Kur u dashuruam
Njihemi që plot një jetë

Zemra mê tha herêt
Nuk je si të tjerët
Shpirti im je ti je vetë

Që kur ishim fmi
Ne patëm simpati
Nēpër shkollë
E nëpër lojë

Ishim pa djallëzuar
Thellë të dashuruar
Gjithnjë flisnim
Me një gojë...


Më Shumë Këngë Nga Fatjona Kuçi: