A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Fatma Zyberi - Në Tiranën Tonë


Choose star rating

Rating:  3.8 / Votes cast:  8

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

10/04/2010

2010-04-10T14:33:18

Kënga jonë e pastër
Vjen nga Gjirokastër
Vajza djemtë tanë
E këndojn Tiranë

Në Tiranën tonë
T'lindi një shqiponj
Kjo Partia punës
Që qan mes furtunës

Në shteptinë e vogël
Enverit më shokët
Themeloj Partinë
Ngriti në këmb Shqipërinë

Kënga jonë e pastër
Vjen nga Gjirokastër
Sjell krismat e malit
Na nga ti Qemalit

Vajza djemtë tanë
E këndojn Tiranë
Ku prin pas Partisë
Bir i Shqipërisë

Kënga jonë e pastër
Vjen nga Gjirokastër
Ty t'faleminderit
Vendlindja e Enverit

Kënga jonë e pastër
Vjen nga Gjirokastër
Ty të faleminderit
Vendlindja e Enverit


Lyrics submited by  arsimdiber
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019